Akcesoria niezbędne do wykonania perfekcyjnego makijażu

Akcesoria niezbędne do wykonania perfekcyjnego makijażu

Posted by        Jul 8, 2020          0 Comments

Marzysz o pięknym i nieskazitelnym makijażu? Zastanawiasz się, jakie kosmetyki i akcesoria powinny się znaleźć w twojej kosmetyczne? Brak Ci wiedzy i doświadczenia? Początki bywają trudne, jednak dzięki make-up’owej wiedzy oraz praktyce każdy może osiągnąć cel i stworzyć prawdziwe dzieło makijażu.

Jakie akcesoria są niezbędne do wykonania perfekcyjnego makijażu?

Makijaż możemy podzielić na 3 podstawowe płaszczyzny: twarz, oczy, usta. Pierwszym krokiem jest nałożenie podkładu. Kosmetyk ten powinien zostać dobrany do koloru naszej skóry. Aby podkład dobrze współgrał z naszym naturalnym kolorytem i nie tworzył efektu maski należy dopasować go, rozprowadzając kosmetyk na policzku, brodzie i dekolcie. Nie sprawdzajmy odcienia na dłoni czy nadgarstku, ponieważ kolor skóry w tych miejscach różni się od koloru skóry twarzy.

Do nakładania podkładu możemy użyć trzech różnych akcesoriów. Pierwszym z nich jest pędzel do makijażu, drugim szczoteczka, trzecim natomiast gąbeczka typu blending sponge np. klasyczna w kształcie łezki. Do wyboru mamy kilka rodzajów pędzli do podkładu, a różnica pomiędzy nimi polega na różnym kształcie i grubości włosia. Bez względu na akcesorium jakiego użyjemy, musimy pamiętać, by podkład rozprowadzić równomiernie na całej powierzchni twarzy.

 

Drugim etapem makijażu jest zatuszowanie drobnych niedoskonałości skóry za pomocą korektora. Korektor powinien być o ton jaśniejszy niż odcień podkładu i należy aplikować go punktowo, w niewielkiej ilości. I tu przyda nam się pędzelek o precyzyjnie wyprofilowanym włosiu.

 

W ten sposób przygotowany makijaż należy utrwalić poprzez nałożenie na twarz sypkiego pudru. Szeroki, o miękkim, lecz sprężystym włosiu pędzel do pudru idealnie będzie się do tego nadawał.

 

Kolejnym etapem wykonania perfekcyjnego makijażu jest tzw. konturowanie na sucho za pomocą bronzera, różu i rozświetlacza. W zależności od kształtu twarzy oraz efektu, jaki chcemy uzyskać bronzer nakładamy na czoło, policzki oraz brodę. Do aplikacji tych kosmetyków dedykowane są przede wszystkim pędzelki. Aby uzyskać efekt trójwymiarowości oraz gładkie przejścia kolorystyczne pomiędzy różnymi kosmetykami do każdego z nich należy używać osobnego pędzla. Pędzel do bronzera i różu wygląda dość charakterystycznie i łatwo go rozpoznać - to ścięta pod skosem miotełka. Rozświetlacz nakładany powinien być delikatnie na skórę skroni oraz górne partie kości policzkowych, posłuży nam do tego pędzelek w kształcie wachlarzyka, czyli fan brush.

 

Mamy pięknie przygotowaną twarz, więc czas na podkreślenie oczu. I tu mamy pełen wachlarz przyborów do wyboru: aplikatory do cieni, pędzelki do aplikacji, blendowania i koncentrowania cieni, a także pędzelki do eyelinera. Wybór tego rodzaju akcesoriów zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. 

 Przed pomalowaniem brwi pomadą lub kredką warto je przeczesać przeznaczoną do tego szczoteczką do brwi.

 

Przyszedł czas na usta. I tu obowiązuje stara, sprawdzona zasada, dotycząca ich malowania: jeżeli decydujemy się na mocno wystylizowane i podkreślone oczy – usta powinny zostać pomalowane delikatnym, stonowanym kolorem, jeżeli natomiast oczy pomalowane zostały na jasne, neutralne kolory lub podkreślone jedynie eyelinerem, klasyczną kreską, możemy zaszaleć z kolorem na ustach i mocno je podkreślić wybierając np. mocną czerwień, intensywny róż, a nawet ciemny fiolet. Producenci szminek, pomadek i błyszczyków zadbali o dość wygodną ich aplikację, jeżeli jednak chcemy, by usta pomalowane zostały bardzo precyzyjnie powinnyśmy użyć pędzelka do ust, który pozwoli na dokładne rozprowadzenie kosmetyku.

Pędzle do makijażu mogą pełnić swoje funkcje przez wiele lat pod warunkiem, że będziemy je w odpowiedni sposób pielęgnować. Wystarczy, że raz w tygodniu umyjesz je pod bieżącą wodą przy użyciu szamponu i pozostawisz je do momentu całkowitego wyschnięcia włosia, a zapewnisz sobie długowieczność oraz higienę tego produktu.

Leave a Reply